Grafikiem komputerowym jestem od 5 lat. Od trzech zajmuję się głównie projektowaniem druków

okolicznościowych, a więc zaproszeń na wesela czy winietek ślubnych. W ostatnim czasie coraz popularniejszym rozwiązaniem jest właśnie projektowanie własnych wzorów, a nie korzystanie z tych gotowych rozwiązań.

Winietki weselne, a więc karteczki z imionami i nazwiskami gości pojawiły się na polskim rynku dopiero kilka lat temu. Wciąż jednak pojawiają się opory ze strony niektórych osób, że nie można nikomu narzucić tego gdzie ma siedzieć. Jednak winietki mają sporo zalet. Przede wszystkim dzięki nim para młoda może zdecydować o rozmieszczeniu gości na sali. Zwykle najbliższej nowożeńców siedzi najbliższa rodzina. Dalej usadza się znajomych i przyjaciół. Poza tym dzięki winietkom w jednym miejscu można zgromadzić także dzieci. Jednak trzeba brać przy tym pod uwagę również i samopoczucie gości. W końcu nie wszyscy się ze wszystkimi lubią itd.

Oprócz winietek weselnych od jakiegoś czasu pary młode stawiają także na tablice z rozrysowaną salą i rozmieszczeniem stołów. Taką tablicę umieszcza się zwykle przed salą. W ten sposób można już na samym początku zapoznać się z miejscami i zaoszczędzić czasu na poszukiwania winietki ze swoim imieniem i nazwiskiem. To rozwiązanie sprawdza się szczególnie w przypadku dużych wesel, gdzie rzeczywiście może być ciężko odnaleźć się na sali. Warto przy tym pomyśleć o wyglądzie samych winietek. To w końcu także element dekoracyjny stołu, który wielu gości zabiera ze sobą na pamiątkę.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s