Czym jest font? Najprościej mówiąc jest to zestaw czcionek, które mogą być unikatowe jak pismo uczniów w klasie. Jednak font ma coś czego brakuje tradycyjnemu pismu – jest zapisane w pliku elektronicznym, dzięki czemu możemy pracować z naszą ulubioną czcionką na dowolnym komputerze.

Należy pamiętać że jednakowe kroje czcionek mogą mieć różne fonty. Przykładem może być popularna czcionka Arial stosowana między innymi w programie Microsoft Word i jego odmianach. Na czym polega różnica fontu? Najprościej mówiąc “Arial, który jest nieco pogrubiony” i “Arial, który jest pisany kursywą” to ten sam krój czcionki, jednak font jest zupełnie inny.

Co się dzieje, jeżeli nie możemy znaleźć fontu, który nam odpowiada?

Zazwyczaj szukamy takiego, który spełni nasze wymagania, co dosyć często wiąże się z długim czasem szukania i testowania różnych czcionek, mimo iż można by tego uniknąć.
Jak? Tworząc własny font i unikając problemów z niedostosowaniem fontu czcionki do naszych potrzeb.

Czy jest to trudne? Technika idzie do przodu i już nie trzeba mieć dużej wiedzy programistycznej i informatycznej, aby stworzyć własny font.

Wystarczy jedynie komputer z dostępem do Internetu, czas i coś do picia. Dzięki temu iż istnieją narzędzia, które umożliwiają nam stworzenie fontu można oszczędzić i czas i picie do tego stopnia, iż wystarczy tylko kilka kliknięć aby mieć własną czcionkę:)

Ta opcja ma jednak wadę. Jest nią instalacja czcionki na każdym systemie, który będzie wyświetlał nasz font.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s