Podróże kocha chyba każdy z nas. Kiedy jeszcze mamy możliwość podróżowania z bliskimi nam osobami, prawdopodobnie nic więcej do szczęścia nie jest nam potrzebne. Jednak kiedy wracamy z wojaży, szybko zapominamy o momentach, które chcielibyśmy zatrzymać w pamięci na dłużej. Tutaj niezawodna, jak zawsze, okazuje się fotografia, dzięki której wszystkie ważne dla nas chwile zostają uwiecznione na stałe w naszych albumach.
Niestety, odkąd towarzyszy nam fotografia cyfrowa, często tysiące niezbyt atrakcyjnych, umówmy się, zdjęć zalega na dyskach naszych komputerów. Na samą myśl, że mielibyśmy spędzić pół dnia przekopując się przez nie, selekcjonować je i wybierać te, które nadają się do wywołania, robi nam się słabo. I tym sposobem nadprodukcja fotografii trwa w najlepsze, a my szybko zapominamy o jednych zdjęciach i zabieramy się za pstrykanie następnych.
Niewątpliwie magia, która zawsze towarzyszyła fotografii gdzieś przepadła. Zniknęło napięcie i ekscytacja spowodowana czekaniem na wywołanie kliszy z aparatu fotograficznego (konieczne było wypstrykanie całej kliszy, by móc ją wywołać), pojawiło się natomiast niedbalstwo, zdjęcia straciły na jakości, stały się masowe.
Nie ulega jednak wątpliwości fakt, iż nie potrafimy wyobrazić sobie żadnej podróży, uroczystości, czy innego ważnego wydarzenia w naszym życiu, bez uwiecznienia go na zdjęciu. Fotografia stała się czymś tak powszechnym i oczywistym – każdy posiada w swoim telefonie aparat i kamerę, dzięki czemu może w każdej chwili zrobić zdjęcia, a nawet nakręcić filmy.
Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s