W swojej okolicy mam stosunkowo mało ciekawych obiektów do fotografowania. Dlatego

Prawda, że ładny?:)
Prawda, że ładny?:)

zdecydowałam się na robienie zdjęć kwiatom, których w pobliżu mojego miejsca zamieszkania jest bardzo wiele. Pewnego dnia wybrałam po prostu odpowiedni moment i fotografowanie kwiatów zaczęło mi się bardzo podobać. Było to związane z bardzo sprzyjającymi warunkami atmosferycznymi do fotografowania, a także doskonała prezencją wybranych przeze mnie roślin. Obecnie tworzę zarówno szerokokątne ujęcia, jak i różne abstrakcyjne zbliżenia na kwiaty.

 

Największym problemem był w moim wypadku wybór odpowiedniego sprzętu do fotografowania. Posiadałam dość ograniczony i podstawowy zestaw fotograficzny, więc zdecydowałam się na zakup odpowiednich akcesoriów do aparatu. W tym celu nabyłam specjalistyczny obiektyw, który umożliwił mi reprodukowanie obiektów w rozmiarach rzeczywistych, a także kilka soczewek powiększających oraz filtry na przednią część obiektywu. Do zbliżeń przydają mi się również pierścienie pośrednie i małe, dzięki czemu znacznie skracam minimalną odległość ostrzenia.

 

Fotografia kwiatów okazała się moją nową pasją. Najbardziej lubię tworzyć zdjęcia w rozproszonym oświetleniu, ale radzę sobie również z silnym i dobrze ukierunkowanym światłem. Efekt, który pragnę obecnie uzyskać dotyczy wrażenia podświetlenia płatków kwiatu, które są półprzezroczyste. W ten sposób uwydatniam i ujawniam również inne szczegóły tych pięknych roślin, takie jak np. delikatne włoski na płatkach oraz łodygach, a także ich niezwykłą kolorystykę.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s